Oddílovka + Přespání + Psí spřežení

Sešli jsme se v 16 hodin v klubovně, nováčci už o hodinu a půl dřív. Oddílovku jsme zahájili modlitbou. Následovala krátká scénka a vydali jsme se do ulic hrát Monopoly. Běhali jsme kolem bloku a kupovali za dolary políčka. První byla těsně Zelená 5. Potom jsme se vrátili do klubovny a začali hrát spoustu her. Nový stolní fotbálek, stolní hokej, ze kterého každého bolela hlava a k večeru i karetní hry nebo Djengu (věž). V průběhu jsme se navečeřeli a Řezník s Konrádem přinesli Mirindu, za což je Franta opět odsoudil. Večer jsme šli spát.

Probudili jsme se asi v 7 hodin a Konrád už na nás čekal s teplou ovesnou kaší. Po snídani jsme uklidili klubovnu, nechali si v ní spacáky a vydali se na nádraží, kde se k nám připojil zbytek oddílu. Nasedli jsme do autobusu a jeli jsme na Kopeček. Vystoupili jsme a vydali jsme se na tradiční místo Psího spřežení, ikdyž bylo letos už bohužel vykácené. Tam jsme se setkali s Brontem a Justinem, kteří měli na starost organizaci. Byl obvyklý nástup a zpívala se hymna Psího spřežení. Potom jsme dostali čas na výrobu saní a o čtvrt na dvanáct začal závod. Byly dva týmy, spojené z vlčat i skautů a nehrálo se o čas, ale o to, kdo najde po cestě víc dřevěných medailonků. Vyhráli suverénně Giboni spolu s Mungy. Potom ještě běželi trasu roveři a nakonec se rozdaly ceny a rozešli jsme se na zastávku. Tam jsme už jen počkali na autobus, odjeli do Olomouce a šli domů.

Giboni – Mošt (Vašek)
Jiljí